Sdílet tuto stránku

„Nebe a led“ – dokumentární film oscarového režiséra Luca Jaqueta

"Nebe a led" - dokumentární film oscarového režiséra Luca Jaqueta o životě Claudea Loriuse, který v rámci svých výprav do Anktarktidy objevil jev zvaný „globální oteplování“. (90 min.)
Oscarový režisér Luc Jacquet (Putování tučňáků) ve svém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse na Antarktidu, které vedly až k objevení a popsání jevu, dnes dobře známého jako „globální oteplování". Na příběhu odvážného vědce a jeho přelomového objevu ukazuje režisér, jaký dopad může mít chování člověka na budoucnost naší planety.
Hrají: Claude Lorius, Luc Jacquet, Barack Obama (a.z.) (další profese)

Dokument zakončoval poslední ročník festivalu v Cannes. Film získal ceny MFF Bergen 2015: Cena Gulluglen Bergenské univerzity.
“Claude Lorius má podobný osud jako celá řada jiných vědců. Navzdory tomu, že výsledky svého celoživotního úsilí změnil běh lidských dějin a nastolil nová témata do společenské debaty, zůstává pro většinu lidí naprosto neznámý. Na české Wikipedii dokonce ani nemá vlastní heslo. Když člověk zhlédne Nebe a led a vidí jeho práci v extrémních podmínkách Antarktidy, musí se trochu zastydět za vlastní ignoranci. Kolik lidí by se dokázalo ve 23 letech vydat do neznáma jen v touze po poznání? Kolik lidí učinilo nějaký zásadní vědecký objev? Životní příběh Clauda Loriuse je fascinující, dobrodružný a především inspirující. Díky filmu Luca Jacqueta se doufejme z téměř bezejmenného hrdiny stane člověk velmi reálný, který si zaslouží náš obdiv.”  Radka Urbancová, Aerofilms

  • Čas: 18:30 - 20:00
Sdílet »

Dech hor na Facebooku

KRKONOŠE - film Viktora Kuny a Martina Krále

 

Film Dech hor