Sdílet tuto stránku

"Frozen Road" - Velká Británie, režie Ben Page, anglicky s českými titulky. →

Ben Page cestuje po světě pouze se svým kolem a zkušenostmi. Film sleduje jeho cestu zimní Kanadou od jihu k severu. Hledá nejen dobrodružství a krásnou krajinu, ale i dokonalou samotu. Navzdory nepřízni počasí a nástrahám osudu prostupuje divočinou a dochází ke zjištění, že tato cesta má daleko do romantických představ. Ben ve filmu, který sám natáčí i zpracovává, popisuje pocity frustrace i překvapení, které zažil během své jízdy napříč poslední velkou divočinou. 
Byl prosinec roku 2014, když se tehdy 22letý Ben Page rozhodl splnit si svůj sen o cestě kolem světa. Čerstvý absolvent geografie neměl připravený žádný velký obnos, ale neměl ani závazky nebo jiný důvod, proč se držet doma. Vypočítal si, že by mu na den cesty mohlo stačit 5 dolarů, a vyrazil. Na otázku, jak je možné vyžít za tak malou částku, odpovídá, že si jídlo připravuje sám při kempování. „K snídani mám obvykle ovesnou kaši, k obědu chléb a k večeři větší porci rýže a fazolí,“ tvrdí. Výjimečně si v některých oblastech může dát i kávu.

Ben Page je filmový tvůrce, dobrodruh a fotograf se sídlem ve Velké Británii. Tráví svůj čas cestováním do některých z nejvzdálenějších koutů světa pod lidskou mocí při hledání divokých a rozmanitých dobrodružství a zážitků. Především nedávno dokončil tříleté kolo po celém světě, cestu, kterou mimo jiné představovali BBC, GQ, Red Bull a The Yorkshire Post. Jeho vysoce uznávané filmy se objevily na více než 30 mezinárodních filmových festivalech a získaly řadu ocenění:
Zvláštní uznání poroty - Banff
Nejlepší režisér - Bilbao
Spirit of Adventure - 5Point
Nejlepší dobrodružství - New York

 

  • Čas: 18:30 - 19:00
  • Datum: 2019/11/23
Sdílet »

Dech hor na Facebooku

KRKONOŠE - film Viktora Kuny a Martina Krále

 

Film Dech hor