Sdílet tuto stránku

Hosté a instruktoři

Zdeněk Špíšek

“Cestuji pro to, abych poznával přírodu a lidi, kteří v ní žijí, vůně vzdálených zemí a v neposlední řadě i sám sebe.“ Přírodovědec, horský průvodce a znalec oskeruší, který přes své mládí již stihl navštívit většinu evropských zemí. Ve Skandinávii například strávil více než rok a společně s Marokem se stala jeho srdeční záležitostí. Podniká i cesty mimo kontinent (Asie a Jizni Amerika). Nejraději s malou skupinou lidí, s fotoaparátem na krku a batohem na zádech. Rád předává informace o živé i neživé přírodě při práci s mládeží i jako průvodce. Říká: „Ať už se toulám po horách, v pouštích nebo v pralese, je pro mne důležité, že se mám kam vracet. Cesty mi přináší kromě vzpomínek i ponaučení jaké často bezvýznamné problémy doma člověk řeší.“

Miloslav Martan

Miloslav je sice rodák ze Šumavy, ale především milovník Aljašky, Kanady a západu USA. V těchto končinách cestuje pod heslem KDYKOLIV A KAMKOLIV. Je autorem několika knih a turistických průvodců z této oblasti. S cestováním začal ve 3,5 letech, kdy jsem poprvé utekl z domova a odjel autobusem. V současné době spolumajitel cestovní kanceláře a průvodce na zájezdech. Nadšený fotograf s několika výstavami a řadou cestopisných přednášek. Organizuje pomoc pro Nepál.

Jaroslav Bouzek

Cestovatel a fotograf, pro něhož je cestování splněným dětským snem. Navštívil již více než 30 zemí světa na šesti kontinentech.
Pravidelně vystupuje se svými cestovatelskými zážitky v pořadu Náš host Českého rozhlasu Plzeň a také na cestovatelském festivalu Kolem světa. Měl také již několik autorských výstav fotografií.

Vojtěch Dvořák

Profesionální horský vůdce UIAGM a šéfredaktor Svetoutdooru.cz, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny nebo na Prachov a Suché skály. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku.
Nejhodnotnější výstupy:
THE NOSE, Yosemity, USA 2007, IRON MAN, Bishop Qualido, (Itálie) první opakování a volné přelezy Vysoké Tatry, Malý Kežmarský štít: zimní výstupy a  první RP opakování cest v severní stěně po bratrech Coubalech SCOTCH ON THE ROCKS, M7+, Mont Blanc de Tacul, Chamonix, OS Hrana na Štěpánskou korunu var. nástupu spárou (Ádr). Spolu s nevidomým Janem Říhou a Janem Bednaříkem vylezli 1000 metrovou stěnu El Capitan v USA a další...

Viktor Kuna

Jako houslista vystupoval do roku 2001, natočil 7 sólových disků, vedl mezinárodní hudební festival ve Vídni a realizoval cca. 1500 sólových koncertů v Evropě v U. S. A. Osud tomu tak chtěl, že byl nucen tento obor opustit a věnovat se jiným aktivitám. Po roce 2002 doplnil své vzdělání o studium diplomacie a stal se odborníkem na zahraniční obchod.
Avšak jeho druhá láska - hory, vedla k horolezeckým aktivitám a založení cestovatelského festivalu Dech hor - v Pasekách nad Jizerou v roce 2010.
Po návštěvě Indického Himaláje rozšiřuje své aktivity o pořádání cestovatelských přednášek, organizování dalších festivalů a produkci dokumentárních filmů nejen z cestování. 

Pavel Svoboda

Pavel Svoboda (*1985) - geograf, fotograf a nadšený autor cestopisných přednášek. Pravidelně publikuje články a reportáže z cest (KOKTEJL, Travelfocus). Jeho multimediální cestopisné projekce, které již měly přes 300 repríz, spatřilo několik tisíc diváků. Hlavním tématem Pavla Svobody jsou hory a život obyvatel velehor, není to ale klasický krajinář. Více už se dozvíte na přednášce.

 

Dech hor na Facebooku

Dech hor - krátký film o minulém ročníku

Film Dech hor