Sdílet tuto stránku

Viktor Kuna

Viktor Kuna odehrál do roku 2002 cca. 1500 sólových koncertů jako houslista, a to v zemích Evropy, Asie a v U.S.A. Hudbu studoval v Moskvě, Vídni, Chicagu. Vystupoval jako sólista jak se symfonickými, tak komorními orchestry. V roce 2000 v rámci koncertním turné v USA přednášel  na několika univerzitách na Floridě, Chicagu, New Yorku, Alabamě, Illinois. Natočil sedm sólových disků, vystupoval v cyklu České filharmonie, FOK, na Pražském jaru a byl hostem evropských festivalů (Salzburg, Helsinky, Talin, Würzburg, Washington, Brusel a dalších).  Založil a vedl hudební festivaly ve Vídni, Linzi, Arensgurgu a Bückeburgu. 

V roce 2002 úraz míchy způsobil změnu kariéry. Studium diplomatické akademie, práce na MZV ČR a poté projektový management, mezinárodní obchod a ředitel softwarové firmy byly jeho další činnosti. V roce 2009 založil festival Dech hor. 

Pravidelně cestuje. V letech 2008 – 2012 absolvoval několik horolezeckých expedic v Pamíru, na Kavkaze, indickém Himáláji a na mořském kajaku v Jadranu a je tvůrcem několika krátkých filmů z těchto výprav. Například s horolezcem Radkem Jarošem o výpravě na kajacích kolem Liparských ostrovů, životě v Budhistických klášterech v Indii apod. Viktor moderuje magazín Travel Journal v televizních kanálech HD+ a UPC Express, rozhovory nejen s předními cestovateli a horolezci, ale také např. s archeology, sportovci a profesionálními horskými vůdci. Dále moderuje festivaly a firemní akce a namlouvá komentáře k filmům. S Martinem Králem vytvořili celovečerní dokument (vhodný i pro školy) Krkonoše. www.filmkrkonose.cz

Sdílet »

Dech hor na Facebooku

KRKONOŠE - film Viktora Kuny a Martina Krále

 

Film Dech hor